Näyttelykiertopalkinnot

roppk

HSMK:n kiertopalkinto ROP-pitkäkarvaiselle mäyräkoiralle (lahjoitettu 1970)

2015 Maxi-Tax Rammstein, om. Krister Ahjonpalo
2010 Örnbergets Utrillo, om. Raija Pöllänen
2008 Örnbergets Utrillo, om. Raija Pöllänen
2005 Reinteckel’s Charlotta, om. Pia Willberg
2003 Badamtam’s Onsdag, om. Elli Tikka
2001 Örnbergets Waiki, om. Katariina Pyyppönen
1999 Oppes Salondame, om. Pasi Kemppainen ja Päivi Lukkari
1998 Varaventtiilin Blackjack, om. Päivi Tjäder
1997 Oppes Salondame, om. Pasi Kemppainen ja Päivi Lukkari
1996 Froggies Hungry Harald om. Jaana Sinkallio
1995 Ahotorpan Wespe, om. Katja Mökkälä
1993 Ahotorpan Kiti, om. Kaarina ja Reijo Pyyppönen

kknarttu

HSMK:n kiertopalkinto parhaalle karkeakarvaiselle mäyräkoiranartulle (lahjoitettu 1984)

2015 Dreamdax Quba, om. Ulla Kotro-Kervinen ja Hannu Kervinen
2010 Freunds Quinevere, om. Pirjo Hanni-Suhonen ja Tony Suhonen
2008 Ja Visst av Larhjelm, om. Kaisa Tapola ja Sari Hirvonen
2005 Welmu Miss Juuliska, om. Pentti Martimo
2003 Zoomin Delirium, om. Kaisa Tapola
2001 Humisevan Harjun Diiva, om. Noora-Liia ja Marjavappu Rautio
1999 Oppes Nuppe, om. Arja ja Klaus Lidman
1998 Track-Action Kabanossi, om. Anne-Kristiina Lehto
1997 Oppes Ehrendame, om. Pia Pihlasaari
1996 Oppes Mäfferlein, om. Outi Kangasniemi ja Sauli Suomela
1995 Oppes Norne, om. Pia Pelkonen
1993 Oppes Xenia, om. Anitta Lindblom

mini

HSMK:n kiertopalkinto parhaalle ROP-kaniini- tai kääpiömäyräkoiralle (lahjoitettu 1984)

2015 pkku Lekoll Bobbi Sharm Sangaree, om. Anu Snellman
2010 pkkn Perla Nera vom Damsmühle, om. Timo Mäkelä
2008 kkku Qualit-Quast Ruben, om. Pirjo Laine
2005 lkku Te-Biit’s Quarter-Pounder, om. Risto Pohjanpalo
2003 pkku Gewürtztraminer Grippe-Sou, om. Aila ja Esa Pekkarinen
2001 pkku Gewürtztraminer Grippe-Sou, om. Aila ja Esa Pekkarinen
1999 pkku Aavistuksen Kuumakalle om. Satu Hammar
1998 kkku Freckle-Face Kobra, om. Markku Lampero
1997 pkkn Aavistuksen Lykkyä Tykö, om. Maisu Weckman
1996 lkku Boidis Gold-Shadow, om. Mirja Lehtiö
1995 pkku Oppes Besserwisser, om. Arif Sadik
1993 pkkn Salute’s B-Sunbeam, om. Tarmo ja Marjaleena Heininen

zekiwa

Kennel Zekiwan palkinto, paras pitkäkarvainen (lahjoitettu 1980)

2015 pku Maxi-Tax Rammstein, om. Krister Ahjonpalo
2010 pku Örnbergets Utrillo, om. Raija Pöllänen
2008 pku Örnbergets Utrillo, om. Raija Pöllänen
2005 ei jaettu
2003 pkku Gewürtztraminer Grippe-Sou, om. Aila ja Esa Pekkarinen
2001 pkkan Aavistuksen Q-tar, om. Päivi Soisalo ja Marita Järvinen
1999 pkku Aavistuksen Kuumakalle om. Satu Hammar
1998 pku Varaventtiilin Blackjack, om. Päivi Tjäder
1997 pkkn Aavistuksen Lykkyä Tykö, om. Maisu Weckman
1996 pku Froggies Hungry Harald om. Jaana Sinkallio
1995 pkn Ahotorpan Wespe, om. Katja Mökkälä
1993 pkkn Salute’s B-Sunbeam, om. Tarmo ja Marjaleena Heininen

Mimin Epocan muistopalkinto, parhaalle lyhytkarvaiselle nartulle (lahjoitettu 1993)

2015 Saturannan Suomen Neito, om. Satu Eloranta
2010 Boidis Lady, om. Seija Kiverä
2008 Russkiy Assorti’c Anna Aglaida, om. Hanna Sairanen ja Sisko Nurminen
2005 Boidis CD-Anastasia, om. Seija Kiverä
2003 Hauenkuonon Natsi, om. Aliisa Haapanen ja Sisko Nurminen
2001 Mimin Täysikuu, om. Anneli ja Erica Petterson
1999 Vuorenhovin Adelina, om. Henny Kauranen
1998 Saturannan Beretta, om. Satu Itäranta
1997 ei jaettu
1996 Boidis Just-In-Memory, om. Seija Kiverä
1995 Coup’s Garety, om. Arto Oravamäki
1993 Boidis Ten-Points, om. Seija Kiverä

ropkk

SML:n 25-vuotisjuhlapalkinto ROP-karkeakarvaiselle mäyräkoiralle

2015 Dreamdax Quba, om. Ulla Kotro-Kervinen ja Hannu Kervinen
2010 Feldherr della Gambianella, om. Leena Vatanen
2008 Ja Visst av Larhjelm, om. Kaisa Tapola ja Sari Hirvonen
2003 Zoomin Delirium, om. Kaisa Tapola
2001 Humisevan Harjun Diiva, om. Noora-Liia ja Marjavappu Rautio
1999 Welmu Weli Tahir, om. Kirsti Sutela
1998 Track-Action Kabanossi, om. Anne-Kristiina Lehto
1997 Jokke Jokeri, om. Eero Vainio
1996 Oppes Mäfferlein, om. Outi Kangasniemi ja Sauli Suomela
1995 Tassola Mennio, om. Reijo Ihalin
1993 Stenstallets Ulf, om. Ritva Taalinkainen

kerholainen

HSMK:n 30-vuotisjuhlapalkinto, paras kerholaisen koira (lahjoitettu 1998)

2015 lkn Saturannan Suomen Neito, om. Satu Eloranta
2010 kkku Freckle-Face Massimiliano, om. Tiina Vuorio ja Jani Ultamo
2008 Ja Visst av Larhjelm, om. Kaisa Tapola ja Sari Hirvonen
2005 lkku Te-Biit’s Quarter-Pounder, om. Risto Pohjanpalo
2003 Zoomin Delirium, om. Kaisa Tapola
2001 pkkan Aavistuksen Q-tar, om. Päivi Soisalo ja Marita Järvinen
1999 Welmu Weli Tahir, om. Kirsti Sutela

Blueshound’s kennelin palkinto, paras pitkäkarvainen veteraani koosta riippumatta

2015 pkku Salatino Decameron, om. Emmi Savolainen
2010 pku Red-Glow’s Bright, om. Katja Tuhkanen
2008 pkn Dominica Ursula, om. Saara Kaskelma
2005 pkku Opalina’s Valentino, om. Perttu Kelkka ja Pekka Ritola

 


 

Hävinneet kiertopalkinnot, jotka eivät ole enää jaossa:

 

Maxin Malja, parhaalle lyhytkarvaiselle urokselle (lahjoitettu 1976)

2005 Amianos Leonardo, om. Pepita Koljonen
2003 Boidis High Lander, om. Ritva Salmi
2001 Marios X-file, om. Marianne Ikola
1999 Coup’s Mannor, om. Marjukka Toivonen
1998 Coup’s Mannor, om. Marjukka Toivonen
1997 Boidis Figaro, om. Pepita Koljonen
1996 Frontinus, om. Timo Hänninen
1995 Coup’s Gambler, om. Arto Oravamäki
1993 Marios Kojack, om. Kristiina Holopainen-Rankila

HSMK:n kiertopalkinto ROP-lyhytkarvaiselle mäyräkoiralle (lahjoitettu 1984)

2010 Unita’s One Man Show
2008 Unita’s Charmeur, om. Anna Pöllänen
2005 Amianos Leonardo, om. Pepita Koljonen
2003 Hauenkuonon Natsi, om. Aliisa Haapanen ja Sisko Nurminen
2001 Mimin Täysikuu, om. Anneli ja Erica Petterson
1999 Coup’s Mannor, om. Marjukka Toivonen
1998 Coup’s Mannor, om. Marjukka Toivonen
1997 Boidis Figaro, om. Pepita Koljonen
1996 Frontinus, om. Timo Hänninen
1995 Coup’s Garety, om. Arto Oravamäki
1993 Marios Kojack, om. Kristiina Holopainen-Rankila

Boidis-kennelin kiertopalkinto, paras kasvattajaryhmä

2010 Kennel Welmu, om. Pentti Martimo
2008 Kennel Freunds, om. Arja Lidman