Kiertopalkinnot

Kiertopalkintojen hakuaika on tammikuun loppuun mennessä.  Kiertopalkintoja haetaan edellisen vuoden tulosten perusteella. Kiertopalkinnot jaetaan kevätkokouksessa.

Liitäthän mukaan koiran rekisterinumeron, nimen, omistajan nimen, osoitteen, mahdollisen sähköpostiosoitteen, puhelinnumeron sekä palkinnon säännöissä mainitut pisteisiin oikeuttavat kopiot tuloksista.

Kerholla on jaossa lukuisia näyttelykiertopalkintoja, joita jaetaan kerhon järjestämässä näyttelyssä.

  • Säännöt ovat PDF-tiedostoja, jotka aukeavat uuteen välilehteen.

 

Bocassa-pakki (MÄAJ-palkinto) (säännöt)
2015           lku Finn Juhana Yrjölä
2014           kkn Badamtam’s Roadrunner     Emma Rintamäki ja Mika Korhonen
2013           kkn Bargos Dixie     Anna ja Pasi Nevalampi
2012           lkn Tringa’s KT Red Fox     Maarit ja Kai Nybonn, Vantaa
2011           lkn Kjaerragården’s OK Trine     Maarit ja Kai Nybonn, Vantaa

Ronin muistomalja (lk näyttely- ja koetulokset) (säännöt)
2013           lkku Boidis Hulivili      Timo Hänninen
2012           lkn Hakiavan Hepsankeikka     Minna Gräsbeck ja Marko Vuori
2011           lku Spectrolite’s Next Edition     Aila ja Esa Pekkarinen, Ruotsinpyhtää

Vuoden luolakoira (säännöt)
2014           kku Calle     Timo Hämäläinen
2013           kkn Isagrove´s Zircone     Satu Pispa
2012           kku O Sole Mio Della Val Vezzenno     Pia ja Mauri Kivistö, Helsinki
2011           lkn Reppanan Fanny     Kaisa ja Janne Riekkinen, Perttula

Alman taulu (kk luolatoiminta) (säännöt)
2016           kku Calle     Timo Hämäläinen
2012           kku O Sole Mio Della Val Vezzenno     Pia ja Mauri Kivistö, Helsinki
2005           kkn Zoomin Delirium     Kaisa Tapola, Helsinki
2004           kku Seidemann’s Igor     Mauri Kivistö, Helsinki

Freundsin kannu – Vuoden harrastaja (tuloksien yhdistelmä) (säännöt)
2016           pkn Käpälämäki Zola  Tuija Lindholm
2015           kku Jerriman Edison  Emmi Silvasti ja Sami Metso
2014           kkku Gordon Forte-Forte Debuch de la Perouse     Markku Varjosalo
2013           lkku Boidis Hulivili     Timo Hänninen
2012           kku O Sole Mio Della Val Vezzenno     Pia ja Mauri Kivistö, Helsinki
2011           lku Spectrolite’s Next Edition     Aila ja Esa Pekkarinen, Ruotsinpyhtää
2010           lkn Reppanan Fanny     Kaisa&Janne Riekkinen, Perttula
2009           lku Taxwurst Alegria     Juhana Yrjölä, Helsinki
2008           lkn Kjaerragården’s OK Trine     Maarit&Kai Nybonn, Vantaa
2007           pkn Käpälämäki Vega     A&O Leikkonen&Tuija Lindholm, Helsinki
2006           lkkn Zoomin Gunnhild     Kaisa Tapola, Helsinki
2005           lku Keski-Maan Jättiläinen     Mauri Kivistö, Helsinki
2004           kku Seidemann’s Igor     Mauri Kivistö, Helsinki
2003           kku Seidemann’s Igor     Mauri Kivistö, Helsinki
2002           kku Hakiavan Orion     Irene Outinen, Helsinki
2001           kku Hjelmskogens åskan     Lars Weckman, Sipoo

Gewürtztraminer-pytty (pk kääpiöt yhdistelmä näyttelyt ja koe) (säännöt)
2014           pkkn Caelestis Sound-Track     Jaana Hakola
2013           pkkn Gewürtztraminer Unique Au Monde     Minna Gräsbeck, Marko Vuori ja Mila Ruusuvirta, Rajamäki
2012           pkkn Gewürztraminer Unique Au Monde     Minna Gräsbeck, Marko Vuori ja Mila Ruusuvirta, Rajamäki
2011           pkkn Gewürztraminer Unique Au Monde     Minna Gräsbeck, Marko Vuori ja Mila Ruusuvirta, Rajamäki
2009           pkkn Aavistuksen Mustamakkara     Päivi Soisalo, Helsinki
2003           pkkn Aavistuksen Runotar     Päivi Soisalo, Helsinki
2002           pkku Gewürtztraminer Guili-Guili     Päivi Soisalo, Helsinki
2001           pkkn Aavistuksen Onnetar     Päivi Soisalo, Helsinki
2000           pkkn Aavistuksen Onnetar     Päivi Soisalo, Helsinki

Minimäykky-pysti (kääpiöt ja kaniinit: koetulos MEJÄ ja/tai MÄAJ) (säännöt)
2014           lkku Boidis Huli-Vili     Timo Hänninen
2002           pkkn Aavistuksen Onnetar     Päivi Soisalo, Helsinki
2001           pkkn Aavistuksen Onnetar     Päivi Soisalo, Helsinki
2000           pkkn Aavistuksen Onnetar     Päivi Soisalo, Helsinki

Käpälämäki-palkinto (pk LUT/LUME) (säännöt)
2007           pkn Käpälämäki Vega     A&O Leikkonen&Tuija Lindholm, Helsinki

Käpälänjälki-palkinto (pk MEJÄ/VAHI) (säännöt)
2016           pkn Käpälämäki Pikku-Sera  Tuija Lindholm & Ottilia Leikkonen
2015           pku Maxi-tax Offspring  Tomi Metsä
2014           pku Tomjantin Loud And Clear     Heidi Ahjonpalo
2012           pku Käpälämäki Mokke Mestari     Tuija Lindholm ja Ottilia Leikkonen
2011           pkku Luchshügel Party Tiger     Emmi Savolainen ja Irene Jokiranta-Savolainen
2010           pkn Käpälämäki Zola     Tuija Lindholm, Helsinki
2009           pkn Käpälämäki Hulda Hurmaava     Tuija Lindholm, Helsinki
2008           pkn Käpälämäki Sahara     A&O Leikkonen&Tuija Lindholm, Helsinki

Zoomin Jahtikoira (yhdistelmä rodunomaiset kokeet) (säännöt)
2016           lkn Hännänhuipun Timantit ovat ikuisia  Hanna Taka-Sihvola
2015           pku Tomjantin Loud And Clear  Heidi Ahjonpalo
2014           pku Maxi-Tax Ozzy Osbourne     Heidi Ahjonpalo
2013           pkn Käpälämäki Zola     Ilmari ja Ottilia Leikkonen sekä Tuija Lindholm
2012           kku O Sole Mio Della Val Vezzenno     Pia ja Mauri Kivistö, Helsinki
2011           lku Spectrolite’s Next Edition     Aila ja Esa Pekkarinen, Ruotsinpyhtää
2010           kkn Curlyco Singing Fox     Sari Vottonen, Nummela
2009           lkn Kjaerragården’s OK Trine     Maarit&Kai Nybonn, Vantaa
2008           lkn Kjaerragården’s OK Trine     Maarit&Kai Nybonn, Vantaa

Rontin Malja (Agility) (säännöt)
2016           pkn Käpälämäki Zola     Tuija Lindholm
2014           pkn Käpälämäki Zola     Tuija Lindholm ja Ottilia Leikonen
2013           pkn Käpälämäki Zola     Ilmari ja Ottilia Leikkonen sekä Tuija Lindholm
2012           pkn Käpälämäki Vega     Tuija Lindholm ja Ottilia Leikkonen, Helsinki
2011           pkn Käpälämäki Zola     Tuija Lindholm ja Ottilia Leikkonen, Helsinki
2008           pkkan Labellafunfun     J&K Mankinen, Vantaa

Ketsupin Tuoppi (HSMK:n järjestämät LUT) (säännöt)
2015           lku Lallinsuon Tiivi-Taavi  Kaisa Riekkinen
2014           lku Lallinsuon Tiivi-Taavi     Kaisa Riekkinen
2012           kku O Sole Mio Della Val Vezzenno     Pia ja Mauri Kivistö, Helsinki
2011           lkn Hakiavan Ihme-Irina     Minna Gräsbeck, Marko Vuori ja Hanna Nyström
2010           kkn Welmu Miss Stt’tosca     Jaana Helin, Vihti
2009           lku Taxwurst Alegria     Juhana Yrjölä, Helsinki

Veteraanivati (kkn näyttelyt veteraaniluokka) (säännöt)
2015           kkn Welmu Miss Stt’Tosca  Jaana Tschokkinen
2014           kkn Taxette’s Isla Margarita     Markku Varjosalo
2013           kkn Taxette’s Isla Margarita     Markku Varjosalo
2009           kkn Welmu Miss Jeevana     Sari Hirvonen